Každý chce lépe fotografovat a naučit se to pokud možno rychle. Ta rychlá cesta je možná, ale bohužel se týká jenom několika vyvolených. Lidí s obrovským talentem, představivostí, kreativitou a chutí fotografovat. A to všechno se navíc musí sejít dohromady. Nám ostatním nezbývá než se pomalu prokousávat. Ale existuje několik tipů, jak to všechno urychlit.

TIP 1: Čtěte knihy

Čtěte manuál. Čtěte ho dokola a zkoušejte podle něj pracovat s fotoaparátem, až se to (skoro) všechno naučíte. Nic o moc lepšího než podrobný manuál k vlastnímu fotoaparátu (nebo jinému příslušenství) nenajdete. A občas se k němu vraťte i později, když už si budete myslet, že to všechno znáte.

TIP 2: Čtěte knihy

Proč knihy? Protože pravděpodobnost toho, že v nich narazíte na nepravdy a nesmysly je výrazně menší než v jiných případech, časopisy počínaje a webem konče. Autoři knih i redakce vydavatelství obvykle přistupují ke knihám s mnohem větší opatrností a pečlivostí, než v jiných případech publikování.

TIP 3: Čtěte knihy

Autory knih většinou bývají fotografové nebo odborníci, kteří mají skutečně co říci. Vyberte si knihy úspěšných fotografů. Čtěte knihy těch, kteří se prosadili jako školitelé a popularizátoři fotografie. Zvolte knihy uznávaných odborníků.

TIP 4: Čtěte knihy

Čtěte knihy o tom, co vás zajímá. I mezi knihami se najdou takové, které stále dokola recyklují staré známé věci. Čtěte knihy, které jsou spíše úzce zaměřené a více odborné. Čtěte knihy, které vás posunou dále a ne knihy, které vám zopakují to, co už znáte (i když někdy trocha opakování a připomenutí také neuškodí). Lépe fotografovat znamená vzdělávat se.

TIP 5: Čtěte knihy

Čtěte také ty knihy, ve kterých jsou jenom fotografie, i když je to hrozně těžké. Tyto knihy se skutečně mají číst a ne jenom prohlížet. Z fotografií je potřeba vyčíst všechno to co, proč a jak.

TIP navíc: Čtěte knihy

Čtěte knihy… ale jak se jimi budete prokousávat, tak to všechno zkoušejte. Dokud si věci sami nevyzkoušíte, četli jste možná úplně zbytečně.

0 komentáře

Napsat komentář

Chcete se přidat do diskuze?
Neváhejte přispět.

Napsat komentář