Hned na začátku chci upozornit, že toto je velmi odlehčený článek, určitě v něm nehledejte žádné praktické rady, náměty nebo poučení.

Řádí mi doma topenáři – konečně, kdy jindy než ve dnech, kdy venkovní teplota klesá až někam pod -5° C. Domácí kotě nemá rádo, když cokoli narušuje zaběhnuté pořádky, navíc, když se svařuje, vrtá, hlomozí nebo stěhují věci. Je opatrné, a proto se schovává. Ale současně chce být někde a u někoho, komu může důvěřovat, že mu nic nehrozí.

Dnes (v sobotu) topenáři pracují, kotě někam zalezlo a nemohl jsem ho najít. Sedím celý den u počítače, a i když normálně by mi kotě šlapalo po klávesnici nebo se válelo na klíně, dnes po něm nebylo ani slechu ani vidu. Až před malou chviličkou jsem zaslechl jakési zašustění. Můj pracovní stůl má pod pracovní deskou velký, zepředu otevřený a hluboký odkládací prostor. Až v jeho nejzazším rohu jsem uviděl kotě čekající, až topenáři skončí a bude moci vylézt ven a dělat, že se diví, že už je večer, ale hlavně že je už čas na nějaké to jídlo.

I když se mu to nelíbilo, vyfotografoval jsem si je:

DSC_6269

0 komentáře

Napsat komentář

Chcete se přidat do diskuze?
Neváhejte přispět.

Napsat komentář