Za chviličku odcházím fotografovat na Velkou cenu Brna v plavání. Je to sportovní akce v krytém bazénu, tak co si beru s sebou?

Samozřejmě fotoaparát: beru si dvě FF (full frame, plnoformátová těla), Nikon D800 a Nikon D750. Pokud to není nutné, nevyměňuji objektivy, přece jen se při výměně něco vždy dostane dovnitř a navíc to zdržuje. Dva fotoaparáty má s sebou obvykle i tehdy, když chci mít jistotu, že nějakou fotografii udělám – člověk nikdy neví, co se může stát a nějaká záloha se hodí.

Beru s sebou objektivy:

200-500 mm, světelnost 5.6

70-200 mm, světelnost 2.8

24-70 mm, světelnost 2.8

Pokrývám tím všechny  druhy záběru od blízkých detailů přes širokoúhlé celkové pohledy až po vzdálené detaily.

Objektiv 200-500 mm, který má konstantní světelnost 5.6 nasadím na Nikon D750, u kterého vím, že mohu fotografovat až s citlivostí kolem 10 000 a snímky budou použitelné. Tuto citlivost potřebuji kvůli použití velmi krátkých časů (kratších než 1/1000 s) pro snímky se zmrazeným pohybem.

Beru s sebou jako standardně: dvě náhradní paměťové karty, dvě náhradní baterie – samozřejmě jsou baterie v obou fotoaparátech nabité a karty v nich naformátované. Dále mám s sebou: ofukovací balónek a štěteček na případné odstranění nečistot. Pro jistotu mám i fotovestu. Mám s sebou i nějakou vizitku, peněženku a doklady, malý zápisníček a samozřejmě telefon. Všechno ve fotobatohu. A mám s sebou (resp. na sobě) chrániče na kolena, abych mohl bez problémů klečet a čekat a čekat a čekat na nějaký vhodný záběr zdola. Pokud si zkusíte klečet na dlažbě, pochopíte proč.

Nemám s sebou stativ, který bych stejně nemohl/nesměl použít. Nemám s sebou blesk, který také při této příležitosti nepoužiju – při jiných sportovních událostech nebo po dohodě s pořadateli ale blesk používám.

A co je důležité: mám představu co a jak chci fotografovat.

 

0 komentáře

Napsat komentář

Chcete se přidat do diskuze?
Neváhejte přispět.

Napsat komentář